TABARA A FI

CAND INVETI SA TE BUCURI DE LUCRURILE SIMPLE, LUCRURI MARI CA “FERICIREA” APAR IN VIATA TA”

TABARA de la SIGHISOARA, ESTE o tabara cu TRADITIE. Avem onoarea sa-i avem alaturi de noi, pe artisii adevarati medievali, Suflete indragostite de FRUMOS. SIGHISOARA, oras medieval imparte asadar bucuria de A FI, un loc special.
Scoala A FI, azi ARE bucuria de a gazdui copii din toata tara, ce doresc sa se inscrie la tabara. TRAIESC in spirit medieval: canta, danseaza, creaza, joaca teatru, experimenteaza trairile SIMPLE si pline de viata si bucurie din epoca medievala.
PROGRAMUL in fiecare an este variat si de plin de surprize, este anuntat cu o luna inainte de organizarea taberei. Pentru detalii va vom sta la dispozitie la secretariatul SCOLII A FI, AZI.
Iar pentru a va convinge ca este o minune, va rog sa urmatiti pozele, cuvintele sunt prea putine pentru a exprima trairile din acea perioada.

Va asteptam cu drag,
la TABARA “A FI “!

PS: Diferenta este ca IN ACEASTA “TABARA” sunt invitati copiii cu familia! Familia = bogatia din acea vreme!
Sa reinviem asadar, valoarea FAMILIEI FERICITE!

Tabara 2022

Tabara 2018